mydlarnia

Mydło jako stały element wystroju każdej łazienki

Przez wiele lat mydła kojarzone były wyłącznie z szarością, nieprzyjemnym zapachem, a także szorstką skórą. Szare mydła święcące w ówczesnym czasie triumfy w łaźniach większości społeczeństwa, odeszły do lamusa.

Mydlarnia- zapachowy raj
Przełamanie kurtyn dzielących Polskę od innych krajów Europy zachodniej spowodowało częściowe przejęcie zwyczajów panujących w owych krajach.
Rozkwitające najprzeróżniejszymi zapachami mydlarnie zaczęły powstawać również na terenie naszego kraju. Początkowo były one nieufnie odbierane, jednak po jakimś czasie- kobiety przekonały się do nich.

Mydlarnia- co w niej znajdziemy?
Kojące zmysły zapachy to jednak nie tylko mydła odprężające, czy nawilżające, ale również funkcjonalne. Mydło z węglem aktywnym to jedna z nowości. Zawarte w kostce minerały i pierwiastki pozwalają na zapobieżenie powstawania nadmiernej ilości sebum, a także regulują pracę gruczołów potowych.

Otrzymywane po jego użyciu zmatowienie uznać można za niewątpliwą zaletę. Węglowe mydło polecane jest szczególnie osobom borykającym się z cerą trądzikową. Inaktywacja toksyn i bakterii znajdujących się na powierzchni skóry, zdecydowanie polepsza jej stan, a także niweluje zaczerwienienie i zapalenie.