mydło

Mydlarnia- co warto o niej wiedzieć?

Przez wiele lat mydlarnie były miejscem, które Polacy odwiedzali bardzo rzadko. Wysokie ceny, mały wybór, a także wstyd przed zdemaskowaniem przez sąsiada to tylko niektóre z powodów, które wpływały na tę decyzję.

Mydlarnia dla każdego
Zmiany geopolityczne sprawiły, że nasi rodacy coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw naturalnych kosmetyków. Nikogo nie dziwią już ręcznie wyrabiane mydła, czy „kręcone” kremy.

Mydlarnie, podobnie jak inne sklepy poszły z duchem czasu i w ich wnętrzu znaleźć możemy już nie tylko mydła, ale również sole do kąpieli, naturalne kosmetyki, a także produkty spożywcze, takie ja herbata, czy kawa.

Kosmetyki funkcjonalne- jak ich szukać?
Każdy z nas bez względu na stan konta, boryka się z różnego typu schorzeniami. Dla jednych z nas są to brodawki, dla innych cera trądzikowa.

Sprzedawane w mydlarni mydło z węglem aktywnym, to w przypadku wyprysków trądzikowych strzał w dziesiątkę – zobacz. Zawarty w mydle węgiel detoksykuje skórę, a także ogranicza produkcję sebum. Zmniejszona ilość tłuszczów pokrywających skórę, powoduje obniżenie ilości zasiedlających ją bakterii, co daje znaczną poprawę wyglądu skóry. Wchodzące w skład mydła wyciągi z roślin, ponadto doskonale nawilżają i odżywiają zmęczoną codziennością cerę.